Na začátku bylo ticho. Zavřely se dveře, zhasla světla – informace zněla jasně – taneční sály musí být zavřené. Nebylo na výběr, pokud jsme chtěly dál dělat co nás baví a dává nám smysl, museli jsme do onlinu. Naštěstí v neštěstí, k tancování není potřeba nic navíc. Stačí trocha místa, hudba, trocha inspirace a parket vznikne třeba z koupelny. 🙂
Prošly jsme si několika slepými cestami. Od classrooms, přes předtočená videa, po kvízy na google forms. Nebylo to ono, chyběla nám interakce. Pustili jsme se tedy, jako mnoho dalších, do živých video lekcí a dělali to, na co jsme byli zvyklí z časů v sálech. Zažili si přesně ty pocity jako “hmm, není to zase tak zlé” až nakonec zaznělo “ty jo, má to svoje kouzlo!”.
A tak jsme tancovali online. Jednou to šlo, jednou zase ne. Občas byla na lekci energie, jak kdybychom stáli vedle sebe a jindy vůbec. Bylo a je to pro nás pořád náročné. Hodně jsme se ptali dětí i rodičů a denně řešili co zlepšovat.
Odpovědí byla profesionalizace. Dokud neděláš něco jinak, nemůžeš očekávat jiné výsledky. Základem všeho bylo, uvědomit si, že online, znamená pro děti spíše “koukání na televizi” než “jsem na tréninku“. To dopomohlo ke změně formátu a lekcím jaké jsou dnes na Trsej.cz.
Lekce dnes jsou zábavné, srozumitelné a připomínají víc interaktivní televizní pořad, než lekci. Obsah lekce je hravý a zasazený do tématu nebo kontextu. Před kamerou stojí vždy dva lektoři, kteří se doplňují vyptávají a pomáhají si. Vznikají tak každý den lekce, které děti opravdu baví a ze kterých my odcházíme spokojení.
Jsme ve fázi, kdy se o Trsej.cz ještě moc neví, ale věříme, že tato služba má na trhu své místo. Dnes, protože děti nemají kroužky, ale i později, především pro děti, které ve své blízkosti nemají přístup ke kvalitním kroužkům.
Chceš i ty zkusit lekci na Trsej.cz? Na stránkách najdeš jak lekce zdarma, tak rozvrh živých lekcí. Mrkni na to a klidně nám napiš o vstup zdarma na zkoušku. Rádi ti jeden dáme!
Těšíme se na viděnou.
Kája